wyprawka do szpitala

Wyprawka do szpitala

Przygotowując się na przyjście swojego maluszka na świat pieczołowicie kompletujemy szereg niezbędnych akcesoriów. Ważne, aby wcześniej zająć się zakupami, by później móc bez stresu i niepotrzebnych nerwów witać nowego członka rodziny w swoim domu. Często jednak zapominamy o wyprawce do szpitala, a wizyta w nim może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Podpowiemy jakie przedmioty warto mieć w swojej torbie podczas wizyty w szpitalu.

wyprawka do szpitala - pdf

 

Wyprawka do szpitala – jakie elementy?

Rozpoczynając kompletować wyprawkę do szpitala, warto zrobić szczegółową listę. Odhaczanie kolejnych elementów pozwoli nam pamiętać o wszystkich, nawet najbardziej szczegółowych rzeczach. Ponadto lista sprawi, że unikniemy zabierania ze sobą do szpitala zbędnych akcesoriów.

Należy przede wszystkim pamiętać, że wyprawka do szpitala nie będzie dotyczyła tylko maluszka, ale także jego mamy. Ten podział musi być wyraźnie zaakcentowany. Przyjrzyjmy się początkowo wyprawce do szpitala dla kobiety.

 

Wyprawka dla mamy

Przede wszystkim należy pomyśleć o wygodnych ubraniach. Z pewnością przyda się koszula dla mam karmiących, umożliwiająca komfortowe odpinanie jednej części oraz zachowanie intymności. Ponadto spakuj krótką piżamę do porodu. Musisz liczyć się z tym, że koszula porodowa zostanie zabrudzona trudną do usunięcia krwią.

Niezbędną wyprawką do szpitala dla mam jest również ciepły szlafrok. Nie można zapomnieć także o bieliźnie. Majtki jednorazowe lub bawełniane oraz skarpetki to absolutna podstawa. Ponadto warto spakować przynajmniej dwa staniki do karmienia, które charakteryzują się odpinanymi miseczkami.

Do torby włóż kapcie oraz klapki pod prysznic. Możesz także zabrać książkę, gazety, czy odtwarzacz MP3, aby zabić szpitalną nudę. Nie zapomnij o telefonie komórkowym i aparacie fotograficznym. Niektóre mamy zabierają także własny kubeczek, talerzyk i sztućce.

 

Wyprawka dla dziecka

Tutaj warto zwrócić uwagę na porę roku. Niezbędnymi elementami wyprawki do szpitala bez względu na jakiekolwiek czynniki będą natomiast:

  • bawełniane body (około 3-4 sztuk)
  • kaftaniki lub pajacyki (3-4 sztuki)
  • śpioszki – szczególnie te rozpinane w kroku
  • rękawiczki dla maleństwa w celu uniknięcia zadrapań
  • bawełniane czapeczki (2 sztuki)
  • kocyk
  • pieluszki tetrowe przydatne podczas szczepień oraz przewijania
  • zapas pieluszek jednorazowych dla niemowląt (newborn)
  • ręcznik kąpielowy
  • mydło dla dzieci oraz kosmetyki do pielęgnacji

Wszystkie ubranka wcześniej upierz w proszku dla niemowląt oraz starannie wyprasuj. Pamiętaj także, że stare przysłowie „Co za dużo, to niezdrowo” sprawdza się i w tym przypadku. Zachowaj umiar i weź tylko to, co jest naprawdę potrzebne.

 

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę?

Wyprawkę do szpitala należy zacząć kompletować odpowiednio wcześnie. Warto mieć na uwadze, że poród z różnych przyczyn może nastąpić przed planowanym terminem. Zadbanie o szpitalną torbę wcześniej sprawi, że będziesz mogła spać spokojnie. Ponadto zapas czasowy pozwala na porównanie ofert wielu sklepów oraz wybranie najlepszej oferty. 

Działy tematyczne 

Poniżej znajdują się odnośniki do najważniejszych działów w których skompletują Państwo wszystkie elementy wyprawki do szpitala. Zachęcamy do korzystania z naszej listy wyprawkowej, która po wydrukowaniu z pewnością będzie dużą pomocą.


Kategorie

Producenci